Out of Sth

Bez kategorii

NOC MUZEÓW z OUT OF STH, 15 maja


Pokazy filmów: „Next” i „Inside Outside”, warsztaty robienia szablonów i oprowadzenia kuratorskie

dem, wrocław OUT OF STH PREZENTUJE

Galeria Awangarda proponuje tego wieczora oprowadzenia kuratorskie po wystawach z cyklu OUT OF STH PREZENTUJE. Joanna Stembalska oprowadzi po wystawie Mariusza Warasa aka M-city „Obiekty pneumatyczne” zaś Beata Bartecka opowie o wystawie Thomasa Schostoka aka {ths} „Hail To The King, Baby!”. Przed galerią stanie ogłoszeniowy kontener, którego ściany uświetnią wrocławscy artyści zewnętrzni: ZBIOK, COXI i OTECKI.

Ponadto, zapraszamy na premierowy pokaz filmów z obszaru urban artu, dokumentacji filmowej pierwszej edycji projektu z 2008 r. oraz specjalnie przygotowany reportaż z wystawy murali w przestrzeni miasta Breakin’ the Wall; koncert dj-ski na dziedzincu galerii; prezentacja i sprzedaż gadżetów towarzyszących projektów; warsztaty z technik szablonowych.


18.00 – 21.00 – Warsztaty z technik szablonowych (także dla dzieci, które
poprowadzi Paweł Jarodzki)
19.30 – Oprowadzenie kuratorskie
20.00 – 21.00 – Pokazy filmowe (m.in. Inside Outside, Next*)
20.00 – 01.00 – Koncert dj-ski (dziedziniec galerii)

Galeria Awangarda | ul.Wita Stwosza 32 | Wrocław

*

NEXT, A Primer on Urban Painting
reż. Pablo Aravena

Dokument eksplorujący kulturę graffiti w kontekście światowym. Jest to filmowa podróż poprzez dziewięć krajów (USA, Kanada, Francja, Holandia, Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania), podczas której reżyser zarysowuje obraz tej sztuki. Kombinacja momentów „realnych akcji” z wywiadami z twórcami, „writerami”, projektantami i osobami, które aktywnie uczestniczą w tej subkulturze, sprawia, że film odsłania dynamizm i kreatywną energię, która wyłania się z ruchu pełnego znaczących i utalentowanych artystów.

Sama czołówka sceny graffiti (Heavyweight, Delta, Barnstormers czy Banksy) przy akompaniamencie muzyki takich grup i twórców jak Sixtoo i Diplo.

Film pokazywany był na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. Rotterdam International Film Festival, Urban Stories Brusseles, Melbourne International Film Festival, Rhythm of The Line Berlin.

Film w języku angielskim.

Podziękowania dla Pablo Araveny
www.nextthemovie.com