Out of Sth

{ths}

Hail to the King, Baby!

wystawa Thomasa Schostoka aka {ths}

ur. 1972
Wedle oficjalnej biografii Thomas Schostok karierę rozpoczął jako sprzedawca łazienkowych kafelków. W 1999 roku założył jednak studio projektowe pod nazwą {ths}, chociaż nigdy nie studiował projektowania graficznego, wierząc, że byłoby to swoiste „pranie mózgu”.

{ths} wydał dwie książki: „Hard Blow” (Wydawnictwo Rojo, 2008); „Mr. Trash” (samowydanie), która składała się z prac z 10 lat jego kariery. Nieustannie produkuje także tzw. „Gluebooks”, unikalne ręcznie robione „notatniki”.

Z miłości do typografii, która widoczna była w jego sztuce i dizajnie, w 2002 roku założył wraz z Stefanem Claudiusem The Cape Arcona Type Foundry, pracownię typograficzną, gdzie zajmuje się tworzeniem i rozpowszechnianiem cyfrowych fontów.

{ths} jest bez złości i nienawiści z racji umiłowania do utworów Barry’ego White’a i Elvisa Presleya, które nieustannie towarzyszą mu w czasie pracy, sprawiając, że jest miły i radosny.

{ths} określa swoją pracę jako “trash urban warfare porn dirt style pop” (oddanie tego w języku polskim jest raczej niemożliwe).

{ths} Cape Arcona

Kuratorka: Beata Bartecka

Wernisaż: