Out of Sth

Projekt


„OUT OF STH prezentuje” to symultaniczna scena miejska ze znakiem jakości „OUT OF STH”, będąca kontynuacją głośnej i nagradzanej wystawy, która pod tym samym tytułem miała miejsce we Wrocławiu dwa lata temu (Out of Sth, BWA Wrocław 2008) i była pierwszą polską, a zarazem międzynarodową, prezentacją urban artu w kontekście galeryjnych ujęć sztuki współczesnej.

„OUT OF STH prezentuje” obejmuje bowiem cztery równoległe, rozrzucone w przestrzeni miejskiej sceny, poświęcone jednemu z najbardziej swoistych i autentycznych zjawisk współczesnej kultury światowej, jakim jest działalność artystyczna związana z kulturą urban artu. Cztery odmienne odsłony stanowią ponowne rozpoznanie najbardziej witalnej i niekonwencjonalnej twórczości, poszukującej w jasnych i ciemnych stronach życia wielkomiejskiej ulicy alternatywy wobec kultury konsumpcyjnej. Czekają nas prezentacje prac kilkunastu twórców związanych z tym nurtem twórczości, uzupełnione wydarzeniami muzycznymi, spotkaniami, warsztatami i wykładami, podczas których artyści dzielić będą się z uczestnikami i między sobą swoją wizją świata i wyjątkową estetyką, dzięki którym street art od lat przyciąga uwagę nie tylko miejskich rebeliantów.

„OUT OF STH prezentuje” wystawy w galeriach BWA Wrocław, Awangarda (M-city i {ths}) i Design (Hakobo) oraz realizacje muralistów z całego świata na miejskich ścianach w ramach projektu „Breakin’ the Wall”. W dwadzieścia lat po upadku muru berlińskiego wypowiada się pokolenie, które dorastało w świecie bez zimnej wojny. Wieczorny i nocny program „OUT OF STH prezentuje”, czyli Nocny Klub Out of Sth zgodziło się gościć w tym roku CRK, ważne i szanowane miejsce na niezależnej mapie Wrocławia przestrzeń dla wszelkich działań muzycznych, wizualnych i filmowych.


  • Organizator:

    BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej

    Kuratorzy generalni:

    Joanna Stembalska, Sławek ZBK Czajkowski

  • Projekt dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Wydarzenia artystyczne” www.mkidn.gov.pl i Miasto Wrocław www.wroclaw.pl