Out of Sth

Press Room

Prasa i media

Pobierz informacje prasowe OUT OF STH prezentuje
Dodatkowe informacje uzyskasz w biurze prasowym BWA Wrocław.


Biuro prasowe

BWA WROCŁAW | ul. Wita Stwosza 32 | 50-149 Wrocław
Anka Mituśinfo@bwa.wroc.pl | +48 71 790 25 86| skype: annamitus
Alicja Dobrzaniecka a.dobrzaniecka@bwa.wroc.pl | +48 71 790 25 84


Do pobrania

Teczki prasowe
o projekcie „OUT OF STH prezentuje”

Szczegóły
HGW: Hakobo Graphic World
{ths} Hail to the King, Baby!
Breakin’ the Wall

Materiał zdjęciowy w rozdzielczości do druku
HGW: Hakobo Graphic World
Obiekty pneumatyczne Mariusza Warasa
{ths} Hail to the King, Baby!
Breakin’ the Wall


Komunikaty

 • 7 czerwca 2010 | Breakin' the Wall vol. II

  fotorelacja JUST / JUST.EKOSYSTEM.ORG

  tu, tu

 • 27 maja 2010 | OUT OF STH PREZENTUJE: BREAKIN' THE WALL vol. II


  witamy nowe murale: Escifa, Zosena, SickBoy’a i Mudwiga

  KONCERT: PRZAŚNIK*
  START: 2.06.2010, h 20:00, dziedziniec AWANGARDY BWA WROCŁAW
  (na imprezę i wystawy tego wieczora wstęp wolny)

  Zdjęcia: JUST.JUSTEKOSYSTEM.ORG

  Dla gości tego wydarzenia przygotowaliśmy pulę darmowych map Wrocławia: BWA WROCŁAW ART TOUR, która będzie przewodnikiem po muralach zrealizowanych w ramach wystaw OUT OF STH / ARTYŚCI ZEWNĘTRZNI i OUT OF STH PREZNETUJE: BREAKIN’ THE WALL

  W galerii Awangarda obejrzeć będzie można wystawy: OBIEKTY PNEUMATYCZNE Mariusza Warasa aka M-City, HAIL TO THE KING, BABY! Thomasa Schostoka aka {ths} oraz film dokumentujący poprzednią edycję OUT OF STH (Artyści Zewnętrzni) autorstwa Mariusza Jodko (galeria Entropia).

  *Przaśnik (Michał Paradowski & Michał Sosnowski) – pochodzący ze stolicy Dolnego Śląska, obdarzony naturą prawdziwie birbancką projekt muzyczno-towarzyski. Narodzony na styku wspólnych inspiracji muzycznych, a także zamiłowania do składana dźwiękowych puzzli. Ongiś melodie od Bontona i Enzaka można było usłyszeć dzięki miłym ludziom z Artificial Bliss Recordings, Jon Kennedy Federation, Qulturapu czy nawet Ninja Tune. Jako Przaśnik związali się Funky Mamas and Papas Recordings, a ich szlagiery zapełniają wydawany przez ekipę z JuNouMi wosk. Przaśnik jest zwolennikiem organicznego brzmienia. Żywiczny sound, klasyczne, jazzowe instrumentarium, do tego odrobina syntetyków, połamane podziały perkusyjne i współczesny feeling. Ich audio-video sety i live act-y to przede wszystkim podawany w sporych dawkach dancefloor jazz, bujający funk, jump blues, retro swing, rozpędzony etno i afrobeat, latynoski groove, najwyższej próby, energetyczny breakbeat i pamiętający złotą erę hip-hop.

 • 13 maja 2010 | NOC MUZEÓW z OUT OF STH, 15 maja


  Pokazy filmów: „Next” i „Inside Outside”, warsztaty robienia szablonów i oprowadzenia kuratorskie

  dem, wrocław OUT OF STH PREZENTUJE

  Galeria Awangarda proponuje tego wieczora oprowadzenia kuratorskie po wystawach z cyklu OUT OF STH PREZENTUJE. Joanna Stembalska oprowadzi po wystawie Mariusza Warasa aka M-city „Obiekty pneumatyczne” zaś Beata Bartecka opowie o wystawie Thomasa Schostoka aka {ths} „Hail To The King, Baby!”. Przed galerią stanie ogłoszeniowy kontener, którego ściany uświetnią wrocławscy artyści zewnętrzni: ZBIOK, COXI i OTECKI.

  Ponadto, zapraszamy na premierowy pokaz filmów z obszaru urban artu, dokumentacji filmowej pierwszej edycji projektu z 2008 r. oraz specjalnie przygotowany reportaż z wystawy murali w przestrzeni miasta Breakin’ the Wall; koncert dj-ski na dziedzincu galerii; prezentacja i sprzedaż gadżetów towarzyszących projektów; warsztaty z technik szablonowych.


  18.00 – 21.00 – Warsztaty z technik szablonowych (także dla dzieci, które
  poprowadzi Paweł Jarodzki)
  19.30 – Oprowadzenie kuratorskie
  20.00 – 21.00 – Pokazy filmowe (m.in. Inside Outside, Next*)
  20.00 – 01.00 – Koncert dj-ski (dziedziniec galerii)

  Galeria Awangarda | ul.Wita Stwosza 32 | Wrocław

  *

  NEXT, A Primer on Urban Painting
  reż. Pablo Aravena

  Dokument eksplorujący kulturę graffiti w kontekście światowym. Jest to filmowa podróż poprzez dziewięć krajów (USA, Kanada, Francja, Holandia, Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania), podczas której reżyser zarysowuje obraz tej sztuki. Kombinacja momentów „realnych akcji” z wywiadami z twórcami, „writerami”, projektantami i osobami, które aktywnie uczestniczą w tej subkulturze, sprawia, że film odsłania dynamizm i kreatywną energię, która wyłania się z ruchu pełnego znaczących i utalentowanych artystów.

  Sama czołówka sceny graffiti (Heavyweight, Delta, Barnstormers czy Banksy) przy akompaniamencie muzyki takich grup i twórców jak Sixtoo i Diplo.

  Film pokazywany był na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. Rotterdam International Film Festival, Urban Stories Brusseles, Melbourne International Film Festival, Rhythm of The Line Berlin.

  Film w języku angielskim.

  Podziękowania dla Pablo Araveny
  www.nextthemovie.com

 • 29 kwietnia 2010 | Kolejne murale w mieście: pierwsza grupa artystów wykonała swoje prace w ramach "Breakin' the Wall" i odleciała.


  Filmy

  Dem, Jiem, Erica il Cane i Vova Vorotniov to pierwsza grupa artystów zaproszonych do udziału w projekcie „Breakin’ the Wall”. Wulkaniczna chmura, która uziemiła samoloty w Europie na tydzień przed otwarciem symultanicznej sceny muralowo-graficznej OUT OF STH, sprawiła że artyści z Hiszpanii, Argentyny i Wielkiej Brytanii przylecą do Wrocławia dopiero w maju. Wtedy odbędzie się specjalne wydarzenie otwierające drugi etap projektu z udziałem Escifa, Zosena, SickBoy’a i Mudwiga.

  Zobacz film Sławka ZBIOKa Czajkowskiego z realizacji prac na mieście, czas akcji: od 21-go do 28-go kwietnia

  Ostatnie prace: ze sprayem w dłoni Vova Vorotniov

 • 23 kwietnia 2010 | Mapa Breakin' the Wall do pobrania


  Kolejne murale w mieście

  “Breakin’ the Wall” to miejska scena projektu, do udziału w której zaproszona została grupa czołowych reprezentantów świa towego nurtu urban artu: Mudwig (Bristol), Dem (Mediolan), Fefe Talavera (San Paulo/Madryt), Vova Vorotniov (Kijów), Escif (Walencja), Erica Il Cane (Bolonia), Zosen (Barcelona), SickBoy (Londyn) oraz Jiem (Lille). Poprzez swoje murale zmierzą się oni z refleksją nad tożsamością i egzystencją pokolenia po 1989 i nad głośno celebrowaną rocznicą obalenia Muru Berlińskiego.

  Scena muralowa “Breakin’ the Wall” będzie się rozwijać do czerwca. Na wrocławskich murach, na Nadodrzu i w jego okolicach powstanie w sumie kilkanaście wielkoformatowych realizacji malarskich.

  NA MAPIE ZAZNACZONO MURALE, KTÓRE DOTYCHCZAS POWSTAŁY W RAMACH PROJEKTU

 • 21 kwietnia 2010 | Erica il Cane & Dem / Breakin' the Wall / kino Polonia, Żeromskiego

  Erica il Cane & Dem

  Pierwszy mural w projekcie „Breakin’ the Wall” wykonali wczoraj, 20. kwietnia, włoscy artyści Erica il Cane i Dem na fasadzie studyjnego kina Polonia przy ul. Żeromskiego. Zainaugurowana ich pracą scena muralowa „Breakin’ the Wall” będzie się rozwijać do czerwca. Na wrocławskich murach, na Nadodrzu i w jego okolicach powstanie w sumie kilkanaście wielkoformatowych realizacji malarskich.

 • 20 kwietnia 2010 | Dwie godziny dla mediów przed otwarciem wystawy

  Piątek, 23 go kwietnia o godz. 12:00 (spotkanie z kuratorami)

  w programie:
  oprowadzenie kuratorskie po wystawach w galerii Awangarda,
  prezentacja foto i video inauguracji sceny muralowej Breakin’ the Wall
  (Joanna Stembalska i Sławek ZBIOK Czajkowski)
  dla zainteresowanych fotoreporterów istnieje możliwość miejskiej wyprawy z przewodnikiem
  do realizacji powstających w mieście.
  (ze względu na logistykę prosimy o mailowe potwierdzenie chęci udziału)

  kontakt info@bwa.wroc.pl

 • 15 kwietnia 2010 | WYKŁAD CEDARA LEWISOHNA

  Czwartek, 22 kwietnia – Spotkanie z autorem wystawy w Tate Modern i książki STREET ART.
  The Graffiti Revolution.


  Tate Modern STREET ART

  Przed otwarciem głównym OUT OF STH prezentuje zapraszamy na wykład Cedara Lewisohna, kuratora Tate Modern, odpowiedzialnego za wystawę Street Art, która odbyła się latem 2008 roku. Prezentacja skoncentruje się na londyńskim pokazie, nie zabraknie jednak odniesień do aktualnych wydarzeń w dziedzinie street artu i historii sztuki. Spotkanie będzie stanowić okazję do stawiania pytań i udziału w publicznej dyskusji.

  Wykład w języku angielskim, będzie tłumaczony symultanicznie na język polski

  22 kwietnia 2010 | godz. 19:00
  Galeria Design BWA Wrocław | ul. Świdnicka 2-4