Out of Sth

Ogłoszenia

Breakin’ the Wall vol. II

fotorelacja JUST / JUST.EKOSYSTEM.ORG

tu, tu

OUT OF STH PREZENTUJE: BREAKIN’ THE WALL vol. II


witamy nowe murale: Escifa, Zosena, SickBoy’a i Mudwiga

KONCERT: PRZAŚNIK*
START: 2.06.2010, h 20:00, dziedziniec AWANGARDY BWA WROCŁAW
(na imprezę i wystawy tego wieczora wstęp wolny)

Zdjęcia: JUST.JUSTEKOSYSTEM.ORG

Dla gości tego wydarzenia przygotowaliśmy pulę darmowych map Wrocławia: BWA WROCŁAW ART TOUR, która będzie przewodnikiem po muralach zrealizowanych w ramach wystaw OUT OF STH / ARTYŚCI ZEWNĘTRZNI i OUT OF STH PREZNETUJE: BREAKIN’ THE WALL

W galerii Awangarda obejrzeć będzie można wystawy: OBIEKTY PNEUMATYCZNE Mariusza Warasa aka M-City, HAIL TO THE KING, BABY! Thomasa Schostoka aka {ths} oraz film dokumentujący poprzednią edycję OUT OF STH (Artyści Zewnętrzni) autorstwa Mariusza Jodko (galeria Entropia).

*Przaśnik (Michał Paradowski & Michał Sosnowski) – pochodzący ze stolicy Dolnego Śląska, obdarzony naturą prawdziwie birbancką projekt muzyczno-towarzyski. Narodzony na styku wspólnych inspiracji muzycznych, a także zamiłowania do składana dźwiękowych puzzli. Ongiś melodie od Bontona i Enzaka można było usłyszeć dzięki miłym ludziom z Artificial Bliss Recordings, Jon Kennedy Federation, Qulturapu czy nawet Ninja Tune. Jako Przaśnik związali się Funky Mamas and Papas Recordings, a ich szlagiery zapełniają wydawany przez ekipę z JuNouMi wosk. Przaśnik jest zwolennikiem organicznego brzmienia. Żywiczny sound, klasyczne, jazzowe instrumentarium, do tego odrobina syntetyków, połamane podziały perkusyjne i współczesny feeling. Ich audio-video sety i live act-y to przede wszystkim podawany w sporych dawkach dancefloor jazz, bujający funk, jump blues, retro swing, rozpędzony etno i afrobeat, latynoski groove, najwyższej próby, energetyczny breakbeat i pamiętający złotą erę hip-hop.

Wykład. {ths} o typografii, dizajnie i sztuce. 29 maja


O pięknie i brzydocie nie tylko w typografii.


{ths}

Data: 29 maja 2010
Termin: 19:00 – 21:00
Lokalizacja: Galeria Design – BWA Wrocław | ul. Świdnicka 2-4

Dla {ths} klasyczne granice pomiędzy komercją a sztuką są rozmyte, a trzy dziedziny – typografia, dizajn i sztuka tak silnie na siebie wpływają, że nie mogą bez siebie istnieć. Podczas pracy {ths} szuka piękna w niedoskonałości. W każdym kroju pisma i projekcie dąży do upragnionego stanu brzydoty, które czyni je interesującymi i ostatecznie – paradoksalnie pięknymi.

Kuratorka: Beata Bartecka

WYKŁAD W JĘZYKU ANGIELSKIM

NOC MUZEÓW z OUT OF STH, 15 maja


Pokazy filmów: „Next” i „Inside Outside”, warsztaty robienia szablonów i oprowadzenia kuratorskie

dem, wrocław OUT OF STH PREZENTUJE

Galeria Awangarda proponuje tego wieczora oprowadzenia kuratorskie po wystawach z cyklu OUT OF STH PREZENTUJE. Joanna Stembalska oprowadzi po wystawie Mariusza Warasa aka M-city „Obiekty pneumatyczne” zaś Beata Bartecka opowie o wystawie Thomasa Schostoka aka {ths} „Hail To The King, Baby!”. Przed galerią stanie ogłoszeniowy kontener, którego ściany uświetnią wrocławscy artyści zewnętrzni: ZBIOK, COXI i OTECKI.

Ponadto, zapraszamy na premierowy pokaz filmów z obszaru urban artu, dokumentacji filmowej pierwszej edycji projektu z 2008 r. oraz specjalnie przygotowany reportaż z wystawy murali w przestrzeni miasta Breakin’ the Wall; koncert dj-ski na dziedzincu galerii; prezentacja i sprzedaż gadżetów towarzyszących projektów; warsztaty z technik szablonowych.


18.00 – 21.00 – Warsztaty z technik szablonowych (także dla dzieci, które
poprowadzi Paweł Jarodzki)
19.30 – Oprowadzenie kuratorskie
20.00 – 21.00 – Pokazy filmowe (m.in. Inside Outside, Next*)
20.00 – 01.00 – Koncert dj-ski (dziedziniec galerii)

Galeria Awangarda | ul.Wita Stwosza 32 | Wrocław

*

NEXT, A Primer on Urban Painting
reż. Pablo Aravena

Dokument eksplorujący kulturę graffiti w kontekście światowym. Jest to filmowa podróż poprzez dziewięć krajów (USA, Kanada, Francja, Holandia, Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania), podczas której reżyser zarysowuje obraz tej sztuki. Kombinacja momentów „realnych akcji” z wywiadami z twórcami, „writerami”, projektantami i osobami, które aktywnie uczestniczą w tej subkulturze, sprawia, że film odsłania dynamizm i kreatywną energię, która wyłania się z ruchu pełnego znaczących i utalentowanych artystów.

Sama czołówka sceny graffiti (Heavyweight, Delta, Barnstormers czy Banksy) przy akompaniamencie muzyki takich grup i twórców jak Sixtoo i Diplo.

Film pokazywany był na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. Rotterdam International Film Festival, Urban Stories Brusseles, Melbourne International Film Festival, Rhythm of The Line Berlin.

Film w języku angielskim.

Podziękowania dla Pablo Araveny
www.nextthemovie.com

Kolejne murale w mieście: pierwsza grupa artystów wykonała swoje prace w ramach „Breakin’ the Wall” i odleciała.


Filmy

Dem, Jiem, Erica il Cane i Vova Vorotniov to pierwsza grupa artystów zaproszonych do udziału w projekcie „Breakin’ the Wall”. Wulkaniczna chmura, która uziemiła samoloty w Europie na tydzień przed otwarciem symultanicznej sceny muralowo-graficznej OUT OF STH, sprawiła że artyści z Hiszpanii, Argentyny i Wielkiej Brytanii przylecą do Wrocławia dopiero w maju. Wtedy odbędzie się specjalne wydarzenie otwierające drugi etap projektu z udziałem Escifa, Zosena, SickBoy’a i Mudwiga.

Zobacz film Sławka ZBIOKa Czajkowskiego z realizacji prac na mieście, czas akcji: od 21-go do 28-go kwietnia

Ostatnie prace: ze sprayem w dłoni Vova Vorotniov

Kolejne murale w mieście


Pierwsza grupa artystów wykonała swoje prace w ramach „Breakin’ the Wall.”

Filmy

Dem, Jiem, Erica il Cane i Vova Vorotniov to pierwsza grupa artystów zaproszonych do udziału w projekcie „Breakin’ the Wall”. Wulkaniczna chmura, która uziemiła samoloty w Europie na tydzień przed otwarciem symultanicznej sceny muralowo-graficznej OUT OF STH, sprawiła że artyści z Hiszpanii, Argentyny i Wielkiej Brytanii przylecą do Wrocławia dopiero w maju. Wtedy odbędzie się specjalne wydarzenie otwierające drugi etap projektu z udziałem Escifa, Zosena, SickBoy’a i Mudwiga.

Zobacz film Sławka ZBIOKa Czajkowskiego z realizacji prac na mieście, czas akcji: od 21-go do 23-go kwietnia

Dem/Ericailcane/Jiem/Vova Vorotniov / Breaking the Wall/ Outofsth.org from Zbiok on Vimeo.

Mapa Breakin’ the Wall do pobrania


Kolejne murale w mieście

“Breakin’ the Wall” to miejska scena projektu, do udziału w której zaproszona została grupa czołowych reprezentantów świa towego nurtu urban artu: Mudwig (Bristol), Dem (Mediolan), Fefe Talavera (San Paulo/Madryt), Vova Vorotniov (Kijów), Escif (Walencja), Erica Il Cane (Bolonia), Zosen (Barcelona), SickBoy (Londyn) oraz Jiem (Lille). Poprzez swoje murale zmierzą się oni z refleksją nad tożsamością i egzystencją pokolenia po 1989 i nad głośno celebrowaną rocznicą obalenia Muru Berlińskiego.

Scena muralowa “Breakin’ the Wall” będzie się rozwijać do czerwca. Na wrocławskich murach, na Nadodrzu i w jego okolicach powstanie w sumie kilkanaście wielkoformatowych realizacji malarskich.

NA MAPIE ZAZNACZONO MURALE, KTÓRE DOTYCHCZAS POWSTAŁY W RAMACH PROJEKTU

Erica il Cane & Dem / Breakin’ the Wall / kino Polonia, Żeromskiego


Erica il Cane & Dem

Pierwszy mural w projekcie „Breakin’ the Wall” wykonali wczoraj, 20. kwietnia, włoscy artyści Erica il Cane i Dem na fasadzie studyjnego kina Polonia przy ul. Żeromskiego. Zainaugurowana ich pracą scena muralowa „Breakin’ the Wall” będzie się rozwijać do czerwca. Na wrocławskich murach, na Nadodrzu i w jego okolicach powstanie w sumie kilkanaście wielkoformatowych realizacji malarskich.


Erica il Cane & Dem / Breaking the Wall / OutofSth.org from Zbiok on Vimeo.

Koncerty


23.04 Koncert w ramach otwarcia wystawy „OUT OF STH prezentuje”:

CRK i BWA Wrocław zapraszają na koncert BAABA i WILCZY SZANIEC
czas: 23.04 (piątek) | godz. 21.00, po wernisażu w galerii Awangarda (godz.19.00)
miejsce: CRK | ul. Jagiellończyka 10d | Wrocław – Nadodrze
wstęp: free
organizatorzy: | crk.wroclaw.pl | bwa.wroc.pl

BAABA (Warszawa)


Baaba powstala w roku 2000 i po pierwszej stricte elektronicznej płycie wydanej dla wytwórni Cpt. Sparky, przerodziła się w regularny koncertujący zespół zbierający świetne recenzje na festiwalach i w klubach w Polsce i Europie. Wraz z wydaniem drugiej płyty „Con Gas!’ powstaje skład koncertowy, obecnie tworzony przez Tomasza Dudę (saksofony, flet, sampler), Bartosza Webera (gitara, sampler), Piotra Zabrodzkiego (bas) i Macia Morettiego (perkusja). Już od pierwszej swojej edycji (2002) zespól jest entuzjastycznie przyjmowany podczas koncertów w całej Polsce. W międzyczasie powstają koncertowy bootleg „Warszawa – Gdansk” (2003) oraz płyta z remiksami (Remixas Congas -2004). Baaba koncertuje w Polsce i zagranicą (Anglia, Francja, Niemcy, Słowacja, Czechy, Rosja), zarówno w klubach, jak i podczas uznanych festiwali elektronicznych i jazzowych (Fertilizer Festival, SKIF Festival, Warsaw Summer Jazz Days, Astigmatic, Les Nuits Europeenes, Terra Polska, Unsound Festival, Off Festival). W kwietniu pojawią się we Wrocławiu w ramach większej trasy promującej ich najnowszy album „Disco Externo”.

myspace.com/baabapoopemusique | baaba.org

WILCZY SZANIEC (WSZANIEC) (Kraków)


Krakowski duet, o którym gdzieniegdzie zaczyna być głośno i jest to szum w pełni zasłużony. Za pomocą skromnego instrumentarium udało im się dokonać błyskotliwej syntezy nowej fali lat osiemdziesiątych z noise-rockiem początku lat dziewięćdziesiątych. Słychać inspirację Killing Joke czy Siekierą i poezją Adamskiego. Pobrzmiewają także echa wczesnej Ewy Braun. Muzyka transowa i senna,”czarno-biała”, a jednocześnie intensywna i wyrazista.

myspace.com/szaniec

WYKŁAD CEDARA LEWISOHNA


spotkanie z autorem wystawy w Tate Modern i książki STREET ART.
The Graffiti Revolution

Tate Modern STREET ART

Przed otwarciem głównym OUT OF STH prezentuje zapraszamy na wykład Cedara Lewisohna, kuratora Tate Modern, odpowiedzialnego za wystawę Street Art, która odbyła się latem 2008 roku. Prezentacja skoncentruje się na londyńskim pokazie, nie zabraknie jednak odniesień do aktualnych wydarzeń w dziedzinie street artu i historii sztuki. Spotkanie będzie stanowić okazję do stawiania pytań i udziału w publicznej dyskusji.

Wykład w języku angielskim, będzie tłumaczony symultanicznie na język polski.

22 kwietnia 2010 | godz. 19:00
Galeria Design BWA Wrocław | ul. Świdnicka 2-4