Out of Sth

Komunikaty

Breakin’ the Wall vol. II

fotorelacja JUST / JUST.EKOSYSTEM.ORG

tu, tu

OUT OF STH PREZENTUJE: BREAKIN’ THE WALL vol. II


witamy nowe murale: Escifa, Zosena, SickBoy’a i Mudwiga

KONCERT: PRZAŚNIK*
START: 2.06.2010, h 20:00, dziedziniec AWANGARDY BWA WROCŁAW
(na imprezę i wystawy tego wieczora wstęp wolny)

Zdjęcia: JUST.JUSTEKOSYSTEM.ORG

Dla gości tego wydarzenia przygotowaliśmy pulę darmowych map Wrocławia: BWA WROCŁAW ART TOUR, która będzie przewodnikiem po muralach zrealizowanych w ramach wystaw OUT OF STH / ARTYŚCI ZEWNĘTRZNI i OUT OF STH PREZNETUJE: BREAKIN’ THE WALL

W galerii Awangarda obejrzeć będzie można wystawy: OBIEKTY PNEUMATYCZNE Mariusza Warasa aka M-City, HAIL TO THE KING, BABY! Thomasa Schostoka aka {ths} oraz film dokumentujący poprzednią edycję OUT OF STH (Artyści Zewnętrzni) autorstwa Mariusza Jodko (galeria Entropia).

*Przaśnik (Michał Paradowski & Michał Sosnowski) – pochodzący ze stolicy Dolnego Śląska, obdarzony naturą prawdziwie birbancką projekt muzyczno-towarzyski. Narodzony na styku wspólnych inspiracji muzycznych, a także zamiłowania do składana dźwiękowych puzzli. Ongiś melodie od Bontona i Enzaka można było usłyszeć dzięki miłym ludziom z Artificial Bliss Recordings, Jon Kennedy Federation, Qulturapu czy nawet Ninja Tune. Jako Przaśnik związali się Funky Mamas and Papas Recordings, a ich szlagiery zapełniają wydawany przez ekipę z JuNouMi wosk. Przaśnik jest zwolennikiem organicznego brzmienia. Żywiczny sound, klasyczne, jazzowe instrumentarium, do tego odrobina syntetyków, połamane podziały perkusyjne i współczesny feeling. Ich audio-video sety i live act-y to przede wszystkim podawany w sporych dawkach dancefloor jazz, bujający funk, jump blues, retro swing, rozpędzony etno i afrobeat, latynoski groove, najwyższej próby, energetyczny breakbeat i pamiętający złotą erę hip-hop.

NOC MUZEÓW z OUT OF STH, 15 maja


Pokazy filmów: „Next” i „Inside Outside”, warsztaty robienia szablonów i oprowadzenia kuratorskie

dem, wrocław OUT OF STH PREZENTUJE

Galeria Awangarda proponuje tego wieczora oprowadzenia kuratorskie po wystawach z cyklu OUT OF STH PREZENTUJE. Joanna Stembalska oprowadzi po wystawie Mariusza Warasa aka M-city „Obiekty pneumatyczne” zaś Beata Bartecka opowie o wystawie Thomasa Schostoka aka {ths} „Hail To The King, Baby!”. Przed galerią stanie ogłoszeniowy kontener, którego ściany uświetnią wrocławscy artyści zewnętrzni: ZBIOK, COXI i OTECKI.

Ponadto, zapraszamy na premierowy pokaz filmów z obszaru urban artu, dokumentacji filmowej pierwszej edycji projektu z 2008 r. oraz specjalnie przygotowany reportaż z wystawy murali w przestrzeni miasta Breakin’ the Wall; koncert dj-ski na dziedzincu galerii; prezentacja i sprzedaż gadżetów towarzyszących projektów; warsztaty z technik szablonowych.


18.00 – 21.00 – Warsztaty z technik szablonowych (także dla dzieci, które
poprowadzi Paweł Jarodzki)
19.30 – Oprowadzenie kuratorskie
20.00 – 21.00 – Pokazy filmowe (m.in. Inside Outside, Next*)
20.00 – 01.00 – Koncert dj-ski (dziedziniec galerii)

Galeria Awangarda | ul.Wita Stwosza 32 | Wrocław

*

NEXT, A Primer on Urban Painting
reż. Pablo Aravena

Dokument eksplorujący kulturę graffiti w kontekście światowym. Jest to filmowa podróż poprzez dziewięć krajów (USA, Kanada, Francja, Holandia, Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania), podczas której reżyser zarysowuje obraz tej sztuki. Kombinacja momentów „realnych akcji” z wywiadami z twórcami, „writerami”, projektantami i osobami, które aktywnie uczestniczą w tej subkulturze, sprawia, że film odsłania dynamizm i kreatywną energię, która wyłania się z ruchu pełnego znaczących i utalentowanych artystów.

Sama czołówka sceny graffiti (Heavyweight, Delta, Barnstormers czy Banksy) przy akompaniamencie muzyki takich grup i twórców jak Sixtoo i Diplo.

Film pokazywany był na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. Rotterdam International Film Festival, Urban Stories Brusseles, Melbourne International Film Festival, Rhythm of The Line Berlin.

Film w języku angielskim.

Podziękowania dla Pablo Araveny
www.nextthemovie.com

Kolejne murale w mieście: pierwsza grupa artystów wykonała swoje prace w ramach „Breakin’ the Wall” i odleciała.


Filmy

Dem, Jiem, Erica il Cane i Vova Vorotniov to pierwsza grupa artystów zaproszonych do udziału w projekcie „Breakin’ the Wall”. Wulkaniczna chmura, która uziemiła samoloty w Europie na tydzień przed otwarciem symultanicznej sceny muralowo-graficznej OUT OF STH, sprawiła że artyści z Hiszpanii, Argentyny i Wielkiej Brytanii przylecą do Wrocławia dopiero w maju. Wtedy odbędzie się specjalne wydarzenie otwierające drugi etap projektu z udziałem Escifa, Zosena, SickBoy’a i Mudwiga.

Zobacz film Sławka ZBIOKa Czajkowskiego z realizacji prac na mieście, czas akcji: od 21-go do 28-go kwietnia

Ostatnie prace: ze sprayem w dłoni Vova Vorotniov

Mapa Breakin’ the Wall do pobrania


Kolejne murale w mieście

“Breakin’ the Wall” to miejska scena projektu, do udziału w której zaproszona została grupa czołowych reprezentantów świa towego nurtu urban artu: Mudwig (Bristol), Dem (Mediolan), Fefe Talavera (San Paulo/Madryt), Vova Vorotniov (Kijów), Escif (Walencja), Erica Il Cane (Bolonia), Zosen (Barcelona), SickBoy (Londyn) oraz Jiem (Lille). Poprzez swoje murale zmierzą się oni z refleksją nad tożsamością i egzystencją pokolenia po 1989 i nad głośno celebrowaną rocznicą obalenia Muru Berlińskiego.

Scena muralowa “Breakin’ the Wall” będzie się rozwijać do czerwca. Na wrocławskich murach, na Nadodrzu i w jego okolicach powstanie w sumie kilkanaście wielkoformatowych realizacji malarskich.

NA MAPIE ZAZNACZONO MURALE, KTÓRE DOTYCHCZAS POWSTAŁY W RAMACH PROJEKTU

Erica il Cane & Dem / Breakin’ the Wall / kino Polonia, Żeromskiego

Erica il Cane & Dem

Pierwszy mural w projekcie „Breakin’ the Wall” wykonali wczoraj, 20. kwietnia, włoscy artyści Erica il Cane i Dem na fasadzie studyjnego kina Polonia przy ul. Żeromskiego. Zainaugurowana ich pracą scena muralowa „Breakin’ the Wall” będzie się rozwijać do czerwca. Na wrocławskich murach, na Nadodrzu i w jego okolicach powstanie w sumie kilkanaście wielkoformatowych realizacji malarskich.

Dwie godziny dla mediów przed otwarciem wystawy

Piątek, 23 go kwietnia o godz. 12:00 (spotkanie z kuratorami)

w programie:
oprowadzenie kuratorskie po wystawach w galerii Awangarda,
prezentacja foto i video inauguracji sceny muralowej Breakin’ the Wall
(Joanna Stembalska i Sławek ZBIOK Czajkowski)
dla zainteresowanych fotoreporterów istnieje możliwość miejskiej wyprawy z przewodnikiem
do realizacji powstających w mieście.
(ze względu na logistykę prosimy o mailowe potwierdzenie chęci udziału)

kontakt info@bwa.wroc.pl

WYKŁAD CEDARA LEWISOHNA

Czwartek, 22 kwietnia – Spotkanie z autorem wystawy w Tate Modern i książki STREET ART.
The Graffiti Revolution.


Tate Modern STREET ART

Przed otwarciem głównym OUT OF STH prezentuje zapraszamy na wykład Cedara Lewisohna, kuratora Tate Modern, odpowiedzialnego za wystawę Street Art, która odbyła się latem 2008 roku. Prezentacja skoncentruje się na londyńskim pokazie, nie zabraknie jednak odniesień do aktualnych wydarzeń w dziedzinie street artu i historii sztuki. Spotkanie będzie stanowić okazję do stawiania pytań i udziału w publicznej dyskusji.

Wykład w języku angielskim, będzie tłumaczony symultanicznie na język polski

22 kwietnia 2010 | godz. 19:00
Galeria Design BWA Wrocław | ul. Świdnicka 2-4